SAC METAL KALIP ÜRETİM FABRİKASI

1989 yılında kurulan Paye Makina, otomotiv sektörü için Transfer, Progresif ve Tandem sac kalıpları üreterek, 82 deneyimli çalışanı ve 3600 m2 kapalı alan ile, dünyanın önde gelen otomotiv firmalarına, 2005’den beri, düzenli olarak ihracat yapmaktadır.

Firmamız, IS0-9001:2015 Kalite yönetim sistemi belgesine sahip olup yapmış olduğu, yüksek hassasiyette tezgah yatırımları ve bilgisayar destekli tasarım, üretim (CAD / CAM) ve bununla uyumlu CMM ölçme ve lazer tarama makineleriyle, yerli ve Avrupalı müşterilerin istediği yüksek hassasiyette, kalıpları üreterek, müşteri presinde devreye alarak, kalıpların teslimatını yapmaktadır.

Otomotiv sektörüne kalıp üretimi ile hizmet veren Paye Makina; sahip olduğu uzun yıllara dayanan tecrübesi, proje yönetim sistemleri ve dinamik ekibi sayesinde, müşterilerine sunduğu hizmetler ile uluslararası standartları yakalamış ve bu sayede Türkiye, Avrupa ve Amerika da gerçekleştirilen projelerde, müşteri beklentilerini, kalite standartları çerçevesinde, karşılamıştır.

Paye Makina, yenilikçi yapısı ve otomotiv sektörüne çözüm sağlama ilkesiyle çalışmalarını sürdürerek, müşterilerin fiyat, kalite ve teslimat konularında ki beklentilerini her zaman ön planda tutarak, yüksek hassasiyette kalıp üretimi yapan, öncü kuruluşu olmaya devam edecektir.

Sac metal kalıp üretim fabrikamız %95 oranında otomotiv sektörüne hizmet vermektedir. Alüminyum , metal , paslanmaz saclar için kalıp üretimi yapmaktadır. Ürettiği kalıpları % 80 oranında ihraç etmektedir.

Fabrika: Sac Metal Kalıp Üretim Fabrikası
Departman: Yönetim / Kalıp Üretim / Kalıp Montaj
Kuruluş: 1989
Metrekare: 3.600m2
Adres: NOSAB, Ihlamur Cd. No: 34, 16140 Bursa - TR

Tasarım bölümünde deneyimli ekibimizle kalıp tasarımı yapılmaktadır.
Tasarımda kullandığımız lisanslı programlar: Visi, Edgecam, Catia, Solidworks, PolyWorks, AutoForm, Eureka, Renishaw, Celos, Autodesk, Esprit, Aberlink .
Sac metal kalıp üretim fabrikamızda köprülü cnc freze, c tipi cnc freze, tel erezyon tezgahları ve kalıp üretimi için gerekli diğer işleme tezgahları mevcuttur.
Kalıp montaj bölümü 3 ayrı takımdan oluşmaktadır. Deneyimli ekibimiz ile tüm yapılan kalıplar kendi bünyemizde bulunan deneme preslerinde denenerek seri üretim koşullarına hazırlanmaktadır.
3 tondan 20 tona kadar 8 farklı tavan vinci kalıp fabrikamızda kullanılmaktadır.

Paye Makine yılların deneyimi ile uyguladığı ve müşterilerine taahhüt ettiği Kalite Yönetimi bilincine sahip iş anlayışını vurgular.
Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini doğru şekilde yerine getirir.
Kalite yönetimi , kurum içi kontrol çevrimleri ile garanti edilir.
Müşteri gereksinimlerinin karşılanması , bağımsız sertifika yetkilileri tarafından gerçekleştirilen sertifikalar ve yıllık denetimler ile teyit edilir.

DEA GLOBAL CLASSIC: X:700, Y:700, Z:500
FARO ARM EDGE: 1800 mm lik dairesel alanda ölçüm yapabilmektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ
Paye Makina ’nın Kalite Politikası aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.
- MÜŞTERİ BEKLENTİ VE İSTEKLERİNE UYGUN KALİTEDE, ZAMANINDA VE TALEP EDİLEN MİKTARDA ÜRETİM YAPMAK.
- ÇALIŞANLARIMIZA EKİP BİLİNCİ İLE ÇALIŞMALARI KÜLTÜRÜNÜ GELİŞTİRMEK.
- ÇALIŞANLARIMIZIN GELİŞİMİNİ VE KATILIMCI OLMALRINI SAĞLAMAK.
- KÜRESEL ŞARTLARDA REKABET EDEBİLİR OLMAK.
- TEDARİKÇİLERİMİZİ GELİŞTİRMEK.
- TEKNOLOJİMİZİ GÜNCEL TUTMAK.
- SÜREÇLERİMİZİ SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEK.
- DOĞAL ÇEVREYE VE TOPLUMA SAYIGILI OLMAK, TOPLUM İÇİN SOSYAL HİZMETLER ÜRETMEK.

KURUMSAL SORUMLULUK POLİTİKAMIZ
Çalışanlarımız, aşağıdaki davranış biçimini benimsemişlerdir.
- İYİ AHLAKLI OLMAK,
- EKİP BİLİNCİ İLE ÇALIŞMAK,
- ŞİRKET KURALLARINA SAYGI GÖSTERMEK,
- KAZANMAK İÇİN KAZANDIRMAK,
Biz, PAYE MAKİNA çalışanları olarak; yukarıda yer olan politikalara uygun çalışmayı ve çalışma ortamları yaratmayı taahhüt ederiz.

Genel Müdür
Yetkin BİBER